10 July 2020

Kredyt i leasing samochodowy - Kompendium wiedzy
Czym jest historia pojazdu i jak ją sprawdzić?

Czym jest historia pojazdu i jak ją sprawdzić?

Zakup używanego auta może okazać się świetnym rozwiązaniem. Jednak żeby uniknąć niepotrzebnego stresu i nie przepłacić, powinniśmy sprawdzić historię pojazdu. Może nas to uchronić przed zakupem nie tylko wadliwego, ale też kradzionego samochodu.

Porady
Kiedy zmienić opony na zimowe - poradnik 2019

Kiedy zmienić opony na zimowe – poradnik 2019

Obowiązek wymiany opon z letnich na zimowe w Polsce wymuszają Towarzystwa Ubezpieczeniowe i zdrowy rozsądek. Wymiana najczęściej odbywa się na przełomie października i listopada. Przy jakiej temperaturze należy zmienić opony letnie na zimowe?

Porady
Ubezpieczenie samochodu w leasingu - na czym polega?

Ubezpieczenie samochodu w leasingu – na czym polega?

Konsument, który zastanawia się nad samochodem w leasingu, powinien w pierwszej kolejności sprawdzić dwie rzeczy: Ile będzie kosztował całkowity koszt samochodu i ile będzie kosztowało ubezpieczenie. Czy wystarczy ubezpieczenie OC i AC? O czym jeszcze warto pamiętać?

Porady
co lepsze leasing czy kredyt

Leasing czy kredyt. Co jest bardziej korzystne?

Zakup nowego samochodu do firmy to jeden z największych wydatków. Szczególnie w pierwszych latach prowadzenia działalności gospodarczej taki koszt stanowi duże obciążenie dla budżetu firmy. Jeśli poszukujesz źródła finansowania nowego auta, warto rozważyć leasing i kredyt. Czym różnią się oba te sposoby?

Porady
Samochód dla małej firmy? - Czemu nie!

Samochód w firmie jednoosobowej – co musisz wiedzieć?

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej jest w zasadzie niemożliwe. Kupno auta do celów firmowych jest więc jednym z pierwszych większych wydatków. W jaki sposób wpisać przedmiot do majątku firmy oraz w jaki sposób rozliczyć auto, z którego korzystamy również prywatnie?

Porady
Ewidencja CEPiK - czy warto tu być?

CEPiK – historia pojazdu w jednym miejscu

Figurowanie w bazach danych może wzbudzać nieufność. Jednak taka sytuacja może obrócić się na naszą korzyść. Czy warto widnieć w ewidencji CEPiK i jakie płyną z tego korzyści?

Porady